I když dnešních 12 stupňů k vycházce moc neláká, nezapomínejte na 20% pravděpodobnost, že pánům z Meteopressu vyjde jejich slunečná víkendová předpověď s teplotou nad 20. Pro tento případ jsme ve spolupráci s fotografem Michalem Vitáskem, připravili pět tipů, kam jít v Praze fotit. Všechny tipy jsou doplněny Michalovými autorskými fotografiemi.

1. Vltavské nábřeží

Vydejte se fotit k Vltavě, na její nábřeží, nezapomeňte na majestátní pražské mosty. Najdete tu mnoho fotografických motivů a inspirace. Vyplatí se počkat na mlhu. Tu miluje Michal i ostatní fotografové :0)

Vltavské nábřeží

Vltavské nábřeží

2. Střelecký ostrov

V tomto případě musíte spěchat. Chystá se totiž rekultivace ostrova, při které bude popraveno mnoho zdravých a fotogenických stromů. Střelecký ostrov tak na dlouhou dobu ztratí své kouzlo. Hlavně, že bude kultivován…

Střelecký ostrov

Střelecký ostrov

3. Hanavský pavilon

Od Hanavského pavilonu se pokocháte jednou z nejkrásnějších vyhlídek na vltavské mosty. Uvidíte je pěkně seřazené. Popředí vyplňuje Strakova Akademie, pozadí Národní divadlo.

Hanavský pavilon

Hanavský pavilon

4. Malostranské uličky

V uličkách Malé strany zaplesá srdce každého romantika. Jděte do Thunovské – úzké, několika mostky přeťaté temné uličky vedoucí vzhůru k Novým zámeckým schodům.

Malostranské uličky

Malostranské uličky

5. Pražské věže

„Praha, stověžatá,“ pravil klasik. Nezapomeňte na to při fototoulkách. Komplexní pohled se před vámi otevře z vrcholu Petřínské rozhledny. Krásný pohled je ze Staroměstské mostecké věže nebo Staroměstské radnice.

Pražské věže

Pražské věže

 

Tímto děkuju Michalu Vitáskovi za pomoc. Jestli mi zaručí, že po jeho workshopu fotografování ve Skotsku nebo v noční Praze budu fotit jako on, ráda přijdu :0)

 

Komentáře (3): Tipy na focení v Praze

 1. pavel napsal:

  Hezký souhrn..

 2. David Nogol napsal:

  Krásné fotky Jani, a taky zajímavé místa. Udělám si tady trochu reklamu, ale další zajímavé místa v Praze jsou třeba zde: http://www.fototipy.cz/nejzajimavejsi-mista-v-praze

  Postupně se počet tipů na zajímavé lokality rozšiřuje :)

  • Petra napsal:

   Zdravím,

   děkuji -David Nogol- za fajn tipy kam v Praze s foťákem :-)
   Vzhledem k tomu, že je již brzy tma a počasí už není nejvlídnější, vybírám 2 místa a zítra vyrážím.

   Snad nebude cesta marná …

   Přeji krásný a pohodový večer, Petra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

echo '';